اکران مردمی جشنواره فیلم عمار شیراز در مسجد جامع شهرک امام حسین(س)

اکران مردمی جشنواره فیلم عمار شیراز

در مسجد جامع شهرک امام حسین(س)


روز هفتم دیماه 1391 ساعت 18 و پس از نماز جماعت مغرب و عشاء مسئولین اکران مردمی جشنواره ی عمار در شیراز اقدام به پخش تعدادی از فیلم های این جشنواره در مسجد جامع و حسینیه چهارده شهید شهرک امام حسین سلام الله علیه برای خواهران و برادران نمازگزار نمود.


کانون فرهنگی شهید فراحی برای اکران این فیلم ها در مسجد  در هماهنگی با مسئولین اکران جمعه شب 7 دیماه راپیش بینی کرده بود؛ و پایگاه مقاومت بسیج شهید خورشیدی مسجد نیز برنامه ی حلقه های صالحین برادران را بلافاصلهبعد از اکران فیلم ها تشکیل داد.


در حلقه ی عمومی صالحین مسجد حجت الاسلام محمد حسینی امام جماعت مسجد حاضرین رادعوت به بحث و تحلیل یکی از فیلم های پخش شده با عنوان کوچه ی مقدس نمود؛  که نتایج خوبی داشت و مهمترین نتیجه ی این بحث ها این بود که حاج آقا مقدس در فیلم منتظر نماند تا مردم بیایند مسجد بلکه او خود به میان مردم می رفت و مانند حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که به فرمایش حضرت علی علیه السلام در توصیف ایشان فرمود: پیامبر طبیب دوار بطبه بود.
لازم به ذکر است که فیلم کوچه ی مقدس به حضور چهل ساله ی یکی از  امامان  جماعات مساجد تهران در محله و ارتباط بسیار صمیمی و اخلاق مدارانه ی ایشان با اهالی محله می پردازد.


گفتنی است، استفاده از ابزار کمک آموزشی فیلم در برنامه های کانون های فرهنگی مساجد عامل مؤثری در آموزش غیر مستقیم دارد.

بعد از اکران فیلم های جشنواره نماینده ی اکران مردمی جشنواره در حلقه ی دانشجویی و دانش آموزی مسجد شرکت کرد و به پرسش های جوانان پیرامون نحوه ی ورود جوانان مسجدی به عرصه های هنری مثل فیلم سازی و بازیگری پاسخ داد.  و از انگیزه بعنوان مهمترین عامل ورود به عرصه های هنری برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی نام برد.

از آنجا که فرصت اکران همه ی فیلم ها در یک نوبت  در مسجد فراهم نمی شود و فیلم های زیادی بود که فرصت پخش پیدا نکرد لذا در همین حلقه ی دانشجویی   نماینده ی اکران مردمی موافقت کرد که از این پس در هر هقته که حلقه های صالحین مسجد تشکیل می شود یکه از فیلم های جشنواره ی عمار در مسجد جامع شهرک امام حسین برای اعضای حلقه های صالحین مسجد پخش شود.


/ 0 نظر / 7 بازدید